NOVINKY

Audi A8L W12

Ak ste vlastníkom šesť-litrového dvanásť- valcového vrcholu luxusných limuzín Audi A8L a chcete jazdiť na plný plyn už to viac nie je problémom. Naša firma ako jedna z mála na Slovensku tohto tátoša úspešne prestavila.

Nemusíte mať žiadne obavy, zrýchlenie na 100km/h za 5,4s Vášmu autu ostane aj s plynom. S kvalitným talianským systémom BRC sa Vaša spotreba zníži zo štandartných 7,9-7,8 takmer o 50%.

Estetika Vášho auta ostane nepoškvrnená vzhľadom na to, že nádrž sa montuje do kufra namiesto rezervnej pneumatiky. Okrem malého LPG spínaču tak ostáva interiér auta v pôvodnom stave.

 

Kontrola nádrže CNG

Od mája 2019 vstúpil do platnosti nový zákon č.106/2018 Z. z. o prevádzke vozidiel na cestnej komunikácii. Okrem zmien z hľadiska technických kontrol, emisných kontrol, kontrol originalít… zahŕňa aj povinné kontroly plynových nádrží na stlačený zemný plyn CNG resp. skvapalnený LNG.

Povinné pravidelné kontroly plynových nádrží CNG  je potrebné vykonať vo vozidlách, ktoré majú plynovú nádrž dodatočne namontovanú, ale taktiež vo vozidlách, ktoré majú plynovú nádrž CNG alebo LNG priamo od výroby (najčastejšie Opel a Škoda). Pravidelnú kontrolu CNG plynovej nádrže musí majiteľ vozidla absolvovať raz za 4 roky. Túto kontrolu je potrebné realizovať pred pravidelnou technickou kontrolou (STK).

Podrobnosti: v § 133 a 134 zákon č. 106/2018 Z.z., v § 31 až 39 vyhlášky č. 140/2018 Z.z..

Čo ak bude nádrž nespôsobilá?

Inšpektor počas kontroly nesmie odstraňovať a opravovať vzniknuté a nájdené nedostatky. Je povinný všetky zapísať do protokolu. Ak bude kvôli nedostatkom či chybám nádrž označená ako nespôsobilá, budete musieť navštíviť autorizovaný servis alebo pracovisko, ktoré sa zameriava na CNG a LNG nádrže a dať si všetky nedostatky opraviť.

Cenník

Cena inšpekcie pre vozidlá kategórie M1 a N1 záleží od počtu CNG nádrží. Prvá nádrž je v cene 60 € a každá ďalšia +18 €. V cene ale nie je zahrnutá demontáž krytov nádrže, ani ďalšie servisné zásahy.

Objednajte sa na inšpekciu CNG nádrže teraz ku nám a predíďte tak nepríjemnostiam na STK alebo EK.

CNG_logo_China.svg

Výstava Gas Show Varšava 2016

GasShow | LPG | CNG | LNG , je celosvetovo jeden z najväčších a najdôležitejšíchmedzinárodných veľtrhov pre alternatívne plynový pohon automobilov , autobusov , plavidiel a pod .

V roku 2016 sa SACR zúčastní 24. ročníka medzinárodného veľtrhu cestovného ruchuTT vo Varšave, v Poľsku. V roku 2015 sa tohto podujatia zúčastnilo viac ako 450 vystavovateľovzo 47 krajín, počas troch dní navštívilo veľtrh približne 18 000 návštevníkov. Veľtrh jeorientovaný na B2B aj B2C, pričom prvý deň je zameraný špeciálne pre B2B segment.

Na výstave sa môžete zoznámiť so špeciálnou radom zapaľovacích sviečok SILVER určenú predovšetkýmpre prestavby motorov na LPG a CNG pohon , ale aj pre bežné benzínové motory . Pri výrobe týchtosviečok je využité vzácneho kovu – striebra v strednej elektróde a vďaka špeciálnej konštrukciitvaru iskrisko je dosiahnuté ľahšieho zapálenia plynu . V náročnom prostredí spaľovacieho motoradochádza vďaka tejto konštrukcii a vyžitie striebra k pomalšiemu opotrebovaniu elektród a tým ajpredĺženie intervalu výmeny zapaľovacej sviečok .

Školenie Landi Renzo IT

Landi Renzo  je dnes svetovým lídrom, s medzinárodním trhovým podielom až 30% v oblasti komponentov a alternatívnych pohonných hmôt pre systémy LPG a CNG a preto sa radi zúčastňujeme školení, aby sme vám priniesli najnovšie informácie.

 

Školenie Strakonice

Náš partner BRC nás zaučil v oblasti sekvenčného vstrekovania BRC SQ24.11, následne sme si ho namontovali. Dozvedeli sme sa viac o novinkách v oblasti LPG.

Všetky Vaše otázky Vám radi zodpovieme na telefónnom čísle +421 905 258 049